Nowy sposób indeksacji i wpływ na serpy - Pozycjonowanie stron - Agencja LevelRank SEO & SEM

Nowy sposób indeksacji i wpływ na serpy

Czy wszystkie linki które są widoczne w narzędziach ahfres , majestic są uwzględniane przez algorytm Google?

Otóż nie. Algorytm uwzględnia tylko linki zaindeksowane w jego wyszukiwarce.

Nie wystarczy stworzyć linków, linki bez indeksacji są nic nie warte dlatego dobra indeksacja linków jest kluczowa jeśli chodzi o ich wpływ na serpy.

indeksacja-linkow

Czym sprawdzać indeksację linków?

Do sprawdzania indeksacji mogę polecić dwa programy: polski soft IndexCheckerlink oraz must have każdego pozycjonera ScrapeBoxlink ze zniżką jeśli ktoś nie ma.

Warto monitorować indeksację zarówno nowych linków prowadzących do strony jak i starych. Bardzo często zaindeksowanie starych linków daje bardzo pozytywny efekt w serpach.

 

Jak indeksować linki?

Sposobów na indeksację linków jest sporo, tych bardziej skutecznych i tych mniej skutecznych. Według mnie kluczowy jest jeden fakt, ważne jak indeksacja linków przekłada się na pozycje w Google. A to jak się przekłada zależy właśnie od sposobu indeksacji tych linków.

Osobiście mogę polecić swoje komercyjne rozwiązanie które używam do codziennych celów SEO – skuteczny indexer linków RankIndexer.win

RankIndexer działa już ponad rok (od sierpnia zeszłego roku) i cały czas jest dostosowywany do nowych zmian algorytmu Google.

rankindexer22

 

Od kilku dni w RankIndexer.win został wdrożony nowy sposób indeksacji linków który zwiększył % indeksacji oraz lepiej przekłada się na pozycje w Google.

 

Poniżej screen indeksacji linków XneoTrustLinks (program IndexChecker)

profile-xneotrust

 

Poniżej screen indeksacji linków z XRumera – profile (program IndexChecker)

profile-xr-indeksacja

 

Udało się zniwelować chwilowe wypadanie linków z indeksu w czasie pierwszego tygodnia co doskonale obrazują powyższe screeny. Dotychczas był taki problem.

 

Poniżej screen pozycji świeżej domeny pozycjonowanej na trudne frazy PP na dużym rynku EU. Domena linkowana około 40 dni, linkowana softem Xneolinks na własnych makrosach (pisane szablony pod nowe CMS lub dedykowane miejscówki), linki indeksowane przy pomocy nowego sposobu indeksacji.

scren5

 

Jak widać po testach nowy sposób indeksacji przy obecnym algorytmie radzi sobie bardzo dobrze.

Obecnie wszystkie wrzucone linki do RankIndexera są indeksowane nowym sposobem.

Dla zachęty do przetestowania RankIndexera po zmianach kod rabatowy 45% ważny do 13 września: newindexing45

 

Nie zastanawiaj się i zamów pakiet z rabatem 45% już teraz! –> RankIndexer.win

 

Praktyczny sposób na wykorzystanie RankIndexera:

 1. Wyciągnij wszystkie linki prowadzące do strony za pomocą wszystkich narzędzie jakie masz do dyspozycji – Ahrefs, Majestic, Spyglass SEO
 2. Wrzuć wszystkie te linki do RankIndexera
 3. Obserwuj efekty w serpach i miej na zielono;)

 

P.S. Na koniec screen jak stabilnie siedzą linki zaindeksowane nową metoda

index8

 

tagi: indekser, indeksator, indeksowanie strony,  indeksowanie strony w google, indeksacja google , indeksowanie google, indeksowanie, zaindeksowanie strony w google,  google indeksowanie

Sebastian Matysik

Sebastian Matysik

Właściciel Agencji SEO LevelRank i systemu indeksacji linków RankIndexer.win. Na co dzień zajmuje się realizacją kampanii SEO klientów oraz wdrażaniem autorskich rozwiązań w pozycjonowaniu stron afiliacyjnych na mocno konkurencyjne frazy.

21 thoughts on “Nowy sposób indeksacji i wpływ na serpy

  • Nawet arty sponsorowane na mocnych domenach potrafią się niezaindeksować więc o czym Ty mówisz? Skoro po indeksacji linków które zdobyłem mam wzrosty to znaczy że linki dobre…

   • No to albo nie masz żadnego linku wewnętrznego, albo to wcale nie jest taka mocna domena. Sprawdziłem indeksację kilkuset ostatnio opublikowanych artykułów i wszystkie są zaindeksowane bez żadnych indekserów. Pomysł z indekserami był dobry 10 lat temu, teraz to jest podanie googlowi na tacy informacji że domena jest pozycjonowana, schemat goni schemat. Ale róbcie jak chcecie.

    • „teraz to jest podanie googlowi na tacy informacji że domena jest pozycjonowana, schemat goni schemat”

     o tym jest właśnie temat, o nowej metodzie która ma pozytywny wpływ na serpy:)

     • Od kiedy indeksery to nowa metoda 😉 Metoda stara jak świat, gdy nawalało się linkami jak popadnie i trzeba je było indeksować.

      • Wystarczy, że link będzie na stronie (lub jej części w skrypcie – np. disqus czasem w zależności od konfiguracji WordPressa), która jest blokowana przed robotami i nie będzie miał wpływu na SEO. Serwis może mieć poblokowane przed indeksacją całe subkatalogi (np. z artykułami sponsorowanymi) lub też np. stopki autorów itp. Scenariuszy jest mnóstwo. Strona, na której pojawia się link musi być zindeksowana, aby linki miały wpływ na SEO. Dodatkowo, nawet jeśli będziemy tę stronę dodatkowo linkować automatem lub dodawać za pomocą submit URL (to szybka weryfikacja przy mniejszej skali), a jest ona z poziomu meta robots blokowana, to nie osiągniemy rezultatu. Na szczęście nie są to bardzo częste sytuacje.

 • Ja mam takie pytanie, czy idzie sprawdzić w jakiś sposób czy dana domena przekazuje moc linków? Mam bloga, który jest na domenie eu.org przy próbie dodania go do whitepress czy do podobnych systemów otrzymuję komunikat, że domena „eu.org” nie może zostać dodana – ponoć związane jest to z faktem iż w subdomenie eu.org wszelkie linki nie posiadają mocy pozycjonerskiej.

 • Na jakiej zasadzie działa ten indekser? Zakładam, że podajemy linki do stron na których są linki do mojej strony głównej. Co się dzieje, jak np pakiet (np najtańszy jaki widzę – jednorazowo 5k linków na miesiąc) się skończy? Strona przestaje być zaindeksowana, jak tylko google przestaje ją widzieć?

  Czy jest to dobry sposób, żeby wprowadzić do indeksu googla np nowo powstałe mini-strony zapleczowe? Czy jednak lepiej te strony wrzucać gdzieś w katalogi i po prostu czekać? Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *