Submit URL Google (Add url) nie działa - Pozycjonowanie stron - Agencja LevelRank SEO & SEM

Submit URL Google (Add url) nie działa

Usługa „Submit URL” była dość często wykorzystywana przez właścicieli witryn internetowych oraz pozycjonerów do indeksowania adresów url.

25 lipca Google całkowicie usunęło formularz „Submit url” https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

Submit URL Google nie działa

Link do tematu na forum PiO: forum.optymalizacja.com

Google proponuje w zamian skorzystanie w GSC z pobrania mapy witryny lub nowego narzędzia „Narzędzia do sprawdzania adresów URL.” Te rozwiązania jednak możemy zastosować tylko dla własnych domen zweryfikowanych w GSC.

Do indeksacji podstron (pewnie z linkami) zewnętrznych domen do których nie posiadamy dostępu w GSC może posłużyć tzw. indexer linków.

Możemy polecić nasze rozwiązanie – system indeksacji linków RankIndexer.win

Na zachętę do przetestowania systemu wrzucam kod rabatowy 30% na wszystkie pakiety indeksacji ważny do końca lipca:)

kod: 30rank

Poniżej wklejam wynik indeksacji i przełożenia na pozycje jakie obecnie daje RankIndexer.win

Skuteczność indeksacji obecnie jest bardzo wysoka, nawet 90%+ (poniższa paczka wrzucona 18 lipca do indexera)

 

Zrzut-ekranu-2018-07-26-o-10.31.01.png

 

Obecna metoda indeksacji również bardzo dobrze przekłada się na pozycje. (Sposób indeksacji linków ma wpływ na rankowanie).

 

Zrzut-ekranu-2018-07-26-o-10.29.01.png

Sebastian Matysik

Sebastian Matysik

Właściciel Agencji SEO LevelRank i systemu indeksacji linków RankIndexer.win. Na co dzień zajmuje się realizacją kampanii SEO klientów oraz wdrażaniem autorskich rozwiązań w pozycjonowaniu stron afiliacyjnych na mocno konkurencyjne frazy.

18 thoughts on “Submit URL Google (Add url) nie działa

 • Przez wyłączenie narzędzia do indeksowania witryn trzeba będzie szukać alternatywnych metod indeksowania, które głównie wykorzystują osoby z branży SEO 😉 Zastanawia mnie jednak pewna sprawa – czy ma to jakiś związek z nowym algorytmem od Google. Chodzi mi dokładnie o Mobile First Index – wiesz coś o tym ? 🙂

 • Słuszne spostrzeżenie Leszku. Czas pokaże jaki był cel zmian. Myślę jednak, że obecna metoda indeksacji, jest równie skuteczna. W prawdzie dopiero zaczynam ją testować, ale już widzę, niezłe wyniki 🙂

 • Submit url tylko pozornie nie działa. Śledząc requesty idące ajaxem z przeglądarki można dotrzeć do adresu, który przyjmuje żądania indeksowania (z Google Search Console) 🙂

 • Ten RankIndexer.win nie działa! Testowałem kilka razy i za każdym razem linków nie było w indeskie. Nie wiem może to ręcznie dodajecie przez GWT czy co, ale konkurencja też ma problem z indeskowaniem więc może przestało to działać.

  • W RankIndexer.win stopień indeksacji jest bardzo wysoki. Linki z mocnego zaplecza wchodzą 90-100%. Linki ze spamów, profili etc. 60-90%.
   Jeśli ktoś miał jakiś problem z indeksacją proszę pisać na biuro@levelrank.pl zweryfikujemy dlaczego linki nei zostały zaindeksowane.
   „może to ręcznie dodajecie przez GWT”
   Zupełnie nie. RankIndexer.win nigdy nie działał w oparciu o narzędzia Google takie jak GTW a właściwie GSC. Mamy dużo skuteczniejsze i bardziej „naturalne” metody indeksacji które lepiej wpływają na rankowanie.

 • Ciekawe, w związku z czym Google wyłączył tę usługę. W ciągu pół roku trzeba było wynaleźć inne sposoby sprawdzania indeksacji, które znacznie na tym zyskały 🙂

  • Jak już było to wspomniane, narzędzie było nadużywane. Każda komenda – robot Google musi wykonać. Wyobraź sobie, że na godzinę robot dostawał kilka/kilkaset tysięcy zgłoszeń oprócz tego, co sam sobie na spokojnie indeksował… Teraz trzeba czekać, aż Google trafi na artykuł lub posiłkować się np. RankIndexer-em.
   Miłego 🙂

 • W ostatnim czasie bardzo ciekawił mnie temat własnego indeksowania. Wpadłem na pomysły założenia domeny i strony, w której po prostu byśmy wklejali linki z innych domen a następie w GSC re-indexowali stronę aby wpuścić robota. Co sądzicie o takim pomyśle?

 • Hi, I recently came to the CSShop – Cheap Software Store.
  They sell Discount software, prices are actually low, I read reviews and decided to buy Dreamweaver CC, the price difference with the official website is 30%!!! Tell us, do you think this is a good buy?
  Buy and Download Cheap Adobe After Effects CC Online. Order Cheap Adobe Premiere Pro CC

 • No i dzięki Bogu, przez to narzędzie do indeksu wpadał każdy syf, a w tym momencie nastąpi szybka weryfikacja agencji SEO i ich możliwości 😉

 • Dzień dobry.

  Mi się wydaje, że całe te zmiany mają wiele wspólnego z Mobile First Index. Zresztą nigdy nie wiadomo jaką niespodziankę Google szykuje dla nas jutro.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *